قیمت لوله کاندوئیت
By منتشر شده در 2020/11/07دسته بندیدیدگاه‌ها 8

لوله کاندوئیت ، پوششی از جنس های مختلف است که برای محافظت از سیم های برق و عایق کردن آن ها در مقابل آتش سوزی و همچنین عدم تماس با هادی های دیگر به کار برده می شود. لوله کاندوئیت برق از جمله روش هایی است که برای حفاظت و نظم دادن سیم ها در سیم کشی به کار برده می شود و با توجه به انواع آن در کارهای مختلف از آن استفاده می‌ کنند.

لوله های کاندوئیت دارای جنسی از فولاد بوده و نخستین بار در سال ۱۸۰۰ در خارج از کشور این لوله ها تولید شدند‌. بنابراین در بازار خرید و فروش ایران این لوله ها با نام کاندوئیت معروف هستند. لوله کاندوئیت در واقع کانالی استوانه‌ای شکل است که دارای طول ۶ متر بوده و دو سر آن باز می باشد و سطح داخلی و خارجی آن به شکل دایره طراحی شده است.

جنس لوله فولادی کاندوئیت

جنس لوله فولادی کاندوئیت از ترکیب فلزات و آلیاژی مانند آلومینیوم، تیتانیوم، تنگستن و فلز پایه آهنی می باشد. این ترکیبات باعث افزایش مقاومت لوله فولادی می‌شود. از این لوله ها می توان برای لوله کشی در داخل و خارج از زمین استفاده کرد.

مطابق با استاندارد های ملی برق، هر کدام از لوله های کاندوئیت باید دارای برچسب ul باشند و اگر محصول توسط NFPA برای استفاده و استاندارد بودن تایید شود، از لوله کاندوئیت با در نظر گرفتن انواع آن در اندازه و ابعاد مختلف استفاده های زیادی می شود. لوله های کاندوئیت برای برق ساختمان، مکان های تجاری، هتل ها، تاسیسات زیرزمینی شرکت ها و … به کار برده می شوند.

انواع لوله کاندوئیت

انواع لوله کاندوئیت ، لوله کاندوئیت دارای مزایای زیادی می باشد. برای مثال در سیم کشی تاسیسات و ساختمان ها استفاده از این لوله ها موجب محافظت از سیم ها در برابر تداخلات نویزی، سیم ها و کابل ها می شود. با توجه به نوع و قیمت لوله کاندوئیت می توان از آن در جاهای مختلفی استفاده کرد. این لوله ها معمولا سفت و محکم هستند و از آنها می‌توان بر روی سطح و درون کار استفاده کرد. برای خمش یا فرم دهی این لوله ها از دستگاه لوله خم کن استفاده می کنند.

 

تولید کننده لوله کاندوئیت

 

تولید کننده لوله کاندوئیت

تولید کننده لوله کاندوئیت ، این لوله ها را در انواع مختلفی تولید کرده و به بازار عرضه می کنند. در ادامه این مقاله برخی از انواع لوله کاندوئیت را معرفی می کنیم.

لوله کاندوئیت فلزی: این نوع لوله کاندوئیت از جنس فلز فولاد می باشد.

لوله کاندوئیت پی وی سی: همان گونه که از نام این لوله مشخص است، این لوله دارای جنس پی وی سی بوده و از نظر قیمت نسبت به دیگر لوله ها ارزان تر می ‌باشند. از مزایای لوله های پی وی سی می توان به این موضوع اشاره کرد که این نوع کاندوئیت در مقابل زنگ زدگی و خوردگی دارای دوام بسیار خوبی هستند و تولید کننده های لوله کاندوئیت، توصیه می کنند که در زیر سقف های بتنی از این لوله ها استفاده شود. یکی از معایب این نوع کاندوئیت مقاومت کم آن نسبت به حرارت می باشد.

لوله کاندوئیت پلی اتیلن: این نوع لوله کاندوئیت دارای انعطاف پذیری بین pvc و خرطومی بوده و از این رو دارای مقاومت بالایی در مقابل ضربات هستند و در زیر سقف از آن ها استفاده می‌ شود.

لوله کاندوئیت گالوانیزه سرد و گرم : تولید کننده لوله کاندوئیت از فلزات روی و کادمیم برای تولید این این کاندوئیت استفاده می کنند، در برابر رطوبت و زنگ زدگی از مقاومت خوبی برخوردار هستند.

لوله کاندوئیت خرطومی پلاستیکی و فلزی: پلاستیک به کار رفته در این نوع کاندوئیت از نوع pvc بوده و قیمت آن نسبت به کارایی که دارد، ارزان می باشد. این نوع کاندوئیت ها دارای بسته بندی هایی در قطرهای مختلف و به صورت ۵۱ متری و ۵۲ متری هستند.

لوله سپند

انواع لوله های کاندوئیت فلزی

لوله کاندوئیت فولادی

لوله کاندوئیت فولادی ، برای جلوگیری از نویز در مدارات حساس بیشتر از لوله ‌های کاندوئیت فولادی استفاده می کنند. این نوع از لوله های کاندوئیت ویژگی های انواع دیگر لوله‌ های کاندوئیت مانند حفاظت در برابر رطوبت، بخارهای شیمیایی، مقاوم بودن در برابر ضربات و فشار را دارا می باشند و با توجه به نوع نیاز دارای انواع مختلفی هستند.

لوله کاندوئیت مشکی

لوله کاندوئیت مشکی ، در این نوع کاندوئیت با استفاده از یک لایه رنگ، سطح لوله پوشیده می‌شود و برای محافظت در برابر زنگ زدگی و رطوبت از آن استفاده می‌شود.

لوله کاندوئیت گالوانیزه

لوله کاندوئیت گالوانیزه ، لوله های کاندوئیت گالوانیزه در انواع مختلف کاندوئیت عمقی داغ و گالوانیزه بدون درز ضد انفجار تولید می شوند که روی سطح آن با استفاده از مواد مقاوم به روی و کادمیم برای محافظت در مقابل زنگ زدگی و خوردگی پوشیده می شود. از لوله های گالوانیزه در صنایع، سیستم های امنیتی مانند دوربین های مدار بسته، شبکه های کامپیوتر و سیستم اعلام حریق و آتش نشانی استفاده می شود.

لوله کاندوئیت انعطاف پذیر

لوله کاندوئیت انعطاف پذیر ، از این نوع لوله کاندوئیت در ساختمان ها به منظور عبور سیم ها از درزهای انبساطی و اتصال آنها به موتور و دستگاه هایی که فعالیت آنها دارای لرزش است، استفاده می کنند. در این نوع کاندوئیت ها پوشش لاستیکی وجود دارد که به آن قابلیت انعطاف می دهد.

فروش لوله کاندوئیت

فروش لوله کاندوئیت ، امکان عبور دادن انواع مختلف از کابل ها از میان لوله کاندوئیت وجود دارد. همچنین می توان لوله کاندوئیت را به صورت ضد آب نیز تولید کرده و از آن استفاده نمود. از طریق این لوله، امکان محافظت از مدارهای حساس در تداخل های الکترومغناطیسی وجود دارد تا با مصرف کمتر اتصالات، هزینه‌های آن را کاهش داد. در مواقعی که باید کابل از مسیر با شکل نامتوازن عبور داده شود، این قابلیت کاربرد زیادی دارد. البته لازم به ذکر است که جهت خمکاری این لوله ها به ابزارهای مخصوص خمکاری نیاز می باشد.

استفاده از لوله کاندوئیت فلزی گران‌تر از سایر لوله‌های کاندوئیتی غیر فلزی (مثلا PVC) است، چراکه فولاد گران‌تر از PVC است و اجرت نسب آن هم بالاتر است. لذا در کاربری‌های مسکونی کمتر شاهد استفاده از لوله کاندوئیت فلزی هستیم.

از آنجاییکه لوله کاندوئیت فلزی، کابل‌ها را بطور کامل از محیط ایزوله می‌کند، این کابل‌ها امکان انتقال حرارت کمتری به محیط را دارند. از این ‌رو در صورت عبور دادن چندین کابل از یک لوله‌ کاندوئیت باید آمپر آن‌ها را کاهش داد.

لوله کاندوئیت فلزی دارای قیمت گران تری نسبت به لوله کاندوئیت غیر فلزی مانند پی وی سی می باشد. زیرا فولاد قیمت گرانتری نسبت به pvc دارد و همچنین هزینه نصب آن بالاتر می باشد. بنابراین در کاربری های مسکونی از لوله کاندوئیت فلزی کمتر استفاده می شود. چون لوله های کاندوئیت فلزی می‌توانند کابل ها را به طور کامل از محیط ایزوله کنند. پس کابل ها امکان انتقال حرارت کمتری به محیط دارند. بنابراین اگر چندین کابل از یک لوله کاندوئیت عبور داده شوند، لازم است که آمپر آن ‌ها را نیز کاهش داد.

فروش لوله کاندوئیت

انواع لوله کاندوئیت فلزی

انواع لوله کاندوئیت فلزی ، با توجه به ضخامت و خواص فیزیکی که لوله های کاندوئیت دارند، این لوله ها دارای دسته بندی های مختلفی می باشند و با در نظر گرفتن خواص مکانیکی و صنعتی و همچنین بودجه خود می توان از میان انواع مختلف آن، لوله کاندوئیت مورد نظر را انتخاب کرد.

لوله کاندوئیت فلزی سخت (Rigid metal conduit)

لوله کاندوئیت فلزی سخت ، این نوع لوله کاندوئیت، دارای جداره ای ضخیم بوده و در تولید آن از فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم استفاده می شود.

لوله کاندوئیت سخت گالوانیزه (Galvanized rigid conduit)

لوله کاندوئیت سخت گالوانیزه ،  این نوع از کاندوئیت در واقع همان لوله های فولادی گالوانیزه دو سر رزوه می باشند.

لوله کاندوئیت فلزی میانی (IMC)

لوله کاندوئیت فلزی میانی ، این نوع لوله کاندوئیت فولادی نسبت به لوله های EMT دارای وزن سنگین تری بوده و از لوله های RMC سبک‌ تر هستند. این لوله ها ممکن است رزوه ای هم باشند.

لوله کاندوئیت فلزی برق (Electrical metallic tubing)

لوله کاندوئیت فلزی برق ،  لوله های کاندوئیت برق با نام جدار نازک نیز معروف هستند و با قیمت ارزان تر و وزن سبک تری نسبت به کاندوئیت GRC عرضه می شوند. بنابراین این نوع کاندوئیت دارای کاربرد زیادی است. ولی نمی توان آن را رزوه ای کرد و اتصال آن به صورت پیچی می باشد.

لوله کاندوئیت آلمینیومی

لوله کاندوئیت آلمینیومی ، در اماکن صنعتی مانند کارخانجات فرآوری مواد غذایی که به کاندوئیت مقاوم به خوردگی نیاز می باشد، از این نوع کاندوئیت استفاده می شود. در زیر بتن نمی توان از کاندوئیت آلمینیومی استفاده کرد. زیرا آلومینیوم با آلکالین هایی که در سیمان وجود دارند، واکنش می دهد. از این رو در این شرایط لازم است که لایه ای از مواد محافظ را روی آن اعمال کنند. در طول های برابر لوله کاندوئیت آلومینیومی از وزن پایین تری نسبت به کاندوئیت فولادی برخوردار است و بنابراین استفاده از کاندوئیت آلومینیومی از کاندوئیت فولادی به صرفه تر خواهد بود.

از مزیت هایی که باعث فروش لوله کاندویت می شود، استفاده از آن در سیم کشی تأسیسات ساختمانی، محافظت از آسیب دیدن و تداخلات نویزی سیم ها، منظم تر شدن کابل ها و استفاده راحت تر از کابل ها می باشد.

اتصالات لوله کاندوئیت

اتصالات لوله کاندوئیت ، برخلاف شباهتی که لوله کاندوئیت با دیگر لوله ها دارد، لوله کاندوئیت از اتصالات مخصوص به خود برخوردار می باشد و مصالح مختلف مثل آلومینیوم، چدن، پی وی سی و … با استفاده از این اتصالات ساخته می‌ شوند.

اتصالات به جعبه‌: این نوع اتصالات برای متصل کردن کاندوئیت به جعبه تقسیم یا جعبه فیوز به کار برده می شوند و به جعبه پیچ و مهره شده و از سوی دیگر لوله را محکم نگه می دارند. برای تولید این اتصالات از فلز روی به صورت ریخته گری شده استفاده می‌شود. ولی در کاربرد هایی که به مواد محکم نیاز باشد، از چدن یا آلومینیوم استفاده می شود.

قیمت لوله کاندوئیت

قیمت لوله کاندوئیت ، بر روی قیمت لوله کاندوئیت، عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند. یکی از مواردی که روی قیمت لوله کاندوئیت تاثیر می گذارد، نوع لوله ها است که دارای انواع مختلف کاندوئیت های بدون درز، کاندوئیت های رنگ مشکی، کاندوئیت های گالوانیزه درز جوش، کاندوئیت های فلکسیبل می باشد. اندازه شاخه های لوله و اینکه این لوله ها آبکاری شده اند یا نه، از دیگر عوامل مؤثر روی قیمت لوله کاندوئیت هستند.

همچنین با توجه به مکان مورد استفاده از لوله و جنس و اندازه ای که در ساختمان از آن استفاده می شود، این لوله ها دارای قیمت های مختلفی می باشند. تولید کننده های لوله کاندوئیت برای برای فروش لوله کاندوئیت از تقسیم بندیی استفاده می کنند که شامل پنج دسته کاندوئیت فلزی، کاندوئیت پی وی سی، کاندوئیت گالوانیزه سرد و گرم، کاندوئیت پلی اتیلن و کاندوئیت خرطومی پلاستیکی و فلزی تقسیم می باشد و هر یک دارای قیمت مختلفی است.

برای خرید و اطلاع از قیمت لوله کاندوئیت با

شماره های تلفن: ۴۴۲۵۴۵۶۵-۰۲۱
تلفن تماس: ۴۴۲۵۳۵۶۵-۰۲۱
تلفن همراه: ۰۴۳۴۵۶۵-۰۹۱۲

تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ها 8

 1. اسد 2020/12/27 at 16:56 - Reply

  لوله کاندوئیت سخت گالوانیزه می خواستم سفارش بدم چکار کنم؟

  • سعید عاشوری 2021/01/06 at 15:27 - Reply

   سلام دوست عزیز با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

 2. سیروس 2021/01/27 at 11:05 - Reply

  سلام قیمت فروش لوله کاندوئیت رو میشه بگید؟

  • لوله برق 2021/01/28 at 09:45 - Reply

   برای اطلاع از قیمت لوله کاندوئیت تماس بگیرید

 3. علی 2021/01/27 at 11:14 - Reply

  لوله کاندوئیت گالوانیزه در چه ابعادی موحوده؟؟

  • لوله برق 2021/01/28 at 09:44 - Reply

   لیست موجودی لوله کاندوئیت برای شما ارسال شد

 4. امیرحسین 2021/01/27 at 11:23 - Reply

  قیمت لوله کاندوئیت آلومینیومی رو لطفا بفرستید ممنون

 5. رضا یوسفی 2021/01/27 at 11:28 - Reply

  با سلام و تشکر بابت مطالب مفیدتون.
  از لوله کاندوئیت در چه صنایعی استفاده میکنند؟

دیگاه خود را ارسال کنید.