لوله سمنان
By منتشر شده در 2020/10/31دسته بندیدیدگاه‌ها 4

تاریخچه لوله سمنان

در کارخانجات نورد و لوله سمنان، تولید انواع پروفیل های فولادی درز جوش و لوله گالوانیزه صورت می گیرد. مجموعه کارخانجات نورد لوله سمنان، نخستین بار در سال ۱۹۹۵ در ایران تاسیس شد.

سپس خطوط تولید و راه اندازی فازهای جدید در زمینه ورق گالوانیزه به این مجموعه اضافه شد. از جمله اهداف مجموعه کارخانه جات لوله سمنان، دسترسی پیدا کردن به صادرات محصولات خود به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا می باشد.

بنابراین برای رسیدن به این امر مهم تلاش ‌های زیادی برای دریافت گواهینامه های متعدد، در زمینه مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ صورت گرفته است.

در کارخانه جات لوله سازی سمنان انواع لوله ها و مقاطع با سایزهای مختلف لوله گاز، قوطی فلزی، لوله سیاه فلزی و انواع ورق های گالوانیزه رنگی تولید می شوند.

در شهرک های صنعتی سمنان، کارخانجات نورد و لوله زیادی وجود دارند که دارای مجموعه های مجزا برای تولید انواع لوله پروفیل و ورق های گالوانیزه هستند.

از آنجایی که در شرق کشور کارخانه مشابه آن ها وجود ندارد، این کارخانه ها از پتانسیل بالایی برای ایجاد یک مرکز اشتغال و کارآفرینی برخوردار هستند.

تولید کننده لوله سمنان

کارخانجات ورق گالوانیزه سمنان دارای ویژگی های مختلفی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

به علت حضور کارشناسان با تجربه و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و همچنین وجود آزمایشگاه های متعدد کنترل کیفیت در این کارخانجات، اطمینان کامل از انطباق محصولات تولید شده با استانداردهای جهانی وجود دارد.

تولید ورق گالوانیزه سمنان به روش غوطه وری گرم و به صورت خطوط گالوانیزه پیوسته صورت می گیرد.

مجموعه کارخانجات ورق و نورد لوله گالوانیزه سمنان ، برای نخستین بار در کشور توانست تولید ورق با ضخامت ۳ میلی متر را انجام دهد. این مجموعه دارای سالن های متعددی است که در آن ها تولید انواع پروفیل و لوله های فولادی و ورق گالوانیزه صورت می گیرد.

لوله گالوانیزه سمنان

از دیگر فعالیت های این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احداث سایت تصفیه آب (امکان استفاده چند باره از آب و در نتیجه صرفه جویی در مصرف آب)
 • رفع مشکل زنگ زدگی و خوردگی محصولات فولادی
 • تولیدات این مجموعه به روش نورد گرم و با استفاده از ورق های گالوانیزه است.

لوله گالوانیزه سمنان چیست؟

لوله های سمنان دارای تقسیم بندی های مختلفی هستند که لوله های گالوانیزه از متداول ترین نمونه های آن در صنعت به شمار می آیند. این لوله ها دارای پوشش گالوانیزه هستند که حدود ۵۰ سال پیش به بخش صنعت کشور ما وارد شده است و دارای کاربرد هایی مانند حصارکشی، گلخانه، سازه فلزی، کشاورزی، تصفیه خانه، آب رسانی، دکل مخابراتی، کابل برق و… می باشند.

ورق های گالوانیزه تولید شده در کارخانجات سمنان، دارای ویژگی های مختلفی هستند. این ورق ها در دو نوع پوشش گل ریز و گل درشت تولید می شوند.

همچنین تولید ورق های گالوانیزه در این کارخانجات مطابق با استاندارد های نیم میلی متر G3302 JIS صورت می گیرد. این ورق ها دارای وزن۳۰ تا ۹۴ گرم بر متر مربع هستند و گرید پوششی آن ها زینک می باشد که دارای ضخامت ۹۰ تا ۲۷۵ میلیمتر است.

تقسیم بندی لوله سمنان

در تقسیم بندی لوله های گالوانیزه سمنان، این لوله ها در دو دسته لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه قرار می گیرند. این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید نیز معروف هستند و معمولا میان آن ها فرقی گذاشته نمی شود. با وجودی که لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با لوله های آهنی، دارای وزن سبک تری بوده و براق تر می باشند.

لوله گالوانیزه سمنان

مزایای پوشش لوله سمنان

لوله گالوانیزه سمنان مزایای زیادی دارد که در این جا به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 1. هزینه اولیه ای که برای پوشش گالوانیزه بر روی لوله ها صرف می شود، معمولا کمتر از روش ‌های پوشش ‌دهی دیگر، مانند رنگ آمیزی است.
 2. از طریق پوشش لوله گالوانیزه عمر لوله ها بیشتر می شود. به طوری که عمر تخمین زده شده برای لوله هایی که با استفاده از روش گالوانیزه پوشش داده می‌شوند، تقریبا ۵۰ سال است. البته عمر پوشش لوله، بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه و نوع محیط خواهد داشت.
 3. لوله هایی که دارای پوشش گالوانیزه هستند، در مقایسه با دیگر پوشش ها به تعمیرات کمتری نیاز پیدا می‌کنند و هزینه تعمیرات آن ها در طول زمان تقریبا ثابت است.
 4. پوشش گالوانیزه به خودی خود از قسمت‌های آسیب دیده حفاظت می‌کند. از دیگر مزایای استفاده از پوشش گالوانیزه برای لوله ها، می توان به سهولت در بازرسی اشاره کرد‌.
 5. نصب لوله های گالوانیزه شده با سرعت بالاتری صورت می گیرد. به طوری که این لوله ها در مقایسه با لوله های رنگ شده، به زمان کمتری برای نصب و تکمیل نیاز دارند.
 6. به علت ساختار واحدی که در استحکام و پوشش لوله گالوانیزه به کار می‌رود، این لوله ها دارای استحکام قابل قبولی در تنش های مکانیکی هستند.

کاربرد لوله سمنان

لوله های گالوانیزه سمنان معمولا برای انتقال آب به کار برده می شوند. این لوله ها دارای بدنه مقاوم تری می باشند که مانع زنگ زدگی آنها می شود. بنابراین استفاده از این لوله ‌ها در انشعابات آب و گاز در تاسیسات ساختمان بسیار مناسب می باشد.

انشعابات آبی در یک ساختمان از موارد بسیار مهمی هستند که باید به آنها توجه کرد. برای انتقال آب لازم است همیشه از محصولاتی استفاده شود که دارای مقاومت و کیفیت مطلوب باشند.

تولید کننده لوله سمنان

قیمت لوله سمنان

با در نظر گرفتن میزان مقاومت و ساختار آن متغیر می باشد. به طور کلی لوله گالوانیزه سمنان با در نظر گرفتن کیفیت و مقاومتی که دارد، از قیمت مناسبی برخوردار است.

قیمت این لوله به مخازن کارخانه ها و تیراژ تولید آنها بستگی دارد. برای مثال در برخی مواقع ساختمان سازی با افزایش زیادی روبرو است که در این زمان لازم است لوله های مقاوم در برابر زنگ زدگی برای استفاده در تاسیسات ساختمان به کار برده شوند.‌

بنابراین با توجه به توضیحات ارائه شده در این زمینه، قیمت روز لوله گالوانیزه سمنان در برخی از روزهای سال متغیر می باشد. ولی مهمترین عامل در قیمت این محصول، ماده اولیه آن است.

مواد اولیه ای که برای ساخت لوله گالوانیزه به کار برده می شوند، عناصری هستند که به طور مستقیم از معادن استخراج شده و به کارخانه تولید کننده لوله گالوانیزه سمنان انتقال پیدا می ‌کنند.

در برخی مواقع به علت ناخالصی این عناصر، ممکن است در روند تولید آن ها مشکلاتی به وجود آید. در این صورت قیمت محصولات نیز افزایش پیدا می‌کند. اگر شما نیز به دنبال خرید لوله گالوانیزه سمنان هستید، با ما تماس گرفته و از قیمت روز لوله گالوانیزه سمنان مطلع شوید.

دیدگاه‌ها 4

 1. نوید 2021/01/13 at 18:53 - Reply

  خسته نباشید لوله سمنان در محیط های مرطوب مناسب هستند؟

  • لوله برق 2021/01/14 at 08:44 - Reply

   سلام بله لوله سمنان به دلیل خواص ویژه ای که دارند برای استفاده در محیط های مرطوب نیز مناسب می باشند.

 2. مجیدی 2021/01/30 at 10:36 - Reply

  سلام لوله سمنان چه کاربردی داره؟

  • لوله برق 2021/01/30 at 16:46 - Reply

   کاربرد لوله سمنان ، لوله های گالوانیزه سمنان معمولا برای انتقال آب به کار برده می شوند. چون این لوله ها دارای بدنه مقاوم تری می باشند که مانع زنگ زدگی می شود. بنابراین استفاده از این لوله ‌ها در انشعابات آب و گاز در تاسیسات ساختمان بسیار مناسب می باشد. انشعابات آبی در یک ساختمان از موارد بسیار مهمی هستند که باید به آنها توجه کرد. برای انتقال آب لازم است همیشه از محصولاتی استفاده شود که دارای مقاومت و کیفیت مطلوب باشند.

دیگاه خود را ارسال کنید.